Historia Quaderno

Szkoła Quaderno została założona 1 września 1995 roku przez Elżbietę Sobotę, długoletnią nauczycielkę języka angielskiego w mikołowskiej Miarce. Początkowo miała to być mała szkoła obsługiwana jedynie przez swoją założycielkę i mieściła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie przy ulicy Żwirki i Wigury 25.

Szybko jednak liczba chętnych przerosła możliwości jednego nauczyciela więc już w 1999 roku zatrudniony został pierwszy nauczyciel ‘native speaker’. Był to młody nauczyciel z Wielkiej Brytanii, który szybko zyskał popularność wśród studentów Quaderno. Od tego czasu, aż do dnia dzisiejszego nauczyciele ‘native speakerzy’ regularnie uczestniczą w nauczaniu studentów Quaderno. Z roku na rok przybywał nowy native speaker i to nie tylko z języka angielskiego, ale również z francuskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego. W chwili obecnej szkoła zatrudnia około 10 ‘native speakerów’ różnych języków rocznie.

W 2004 roku szkoła zmieniła swoją lokalizację – przeniosła się do budynku Gimnazjum nr 2. Rok 2011 przyniósł kolejną zmianę – budynek nieopodal gimnazjum przy ulicy Krakowskiej 30. Pomieszczenia, choć znacznie mniejsze, spełniają swoją rolę, gdyż już w tamtym czasie liczba studentów w grupie została zmniejszona do 10, a następnie do 8, aby poprawić jakość nauczania. Nastąpiło również przeniesienie zainteresowania studentów z zajęć grupowych na nauczanie indywidualne. Daje to szansę na lepsze dostosowanie programów i technik nauczania do potrzeb indywidualnego studenta.

Z roku na rok doskonalimy się w efektywnym nauczaniu zarówno dzieci i młodzieży jak również osób dorosłych, którzy dzięki nam uzyskują szanse na lepszą pracę, łatwiejszy start w dorosłe życie, jak i swobodę w poruszaniu się po świecie. Liczba absolwentów kursów w naszej szkole sięga już 4,5 tysiąca osób.

Właściciele

Ela

Ela

Założycielka

Nasi Lektorzy

Liam

Liam

Native speaker z RPA
  Hi, I’m originally from South Africa and now live in Mikołów.  I’ve been an ESL teacher for about 6...
Claire

Claire

Native speaker z RPA
  Haai darr, which would be “hello there’ in Afrikaans! I’m a South African living in Mikołow now for nearly...
Ciaran

Ciaran

NATIVE SPEAKER W IRLANDII
‘Top of the morning to you’ as some Irish would say. My name’s Ciaran and I’ve been in Poland for...
Klaudia

Klaudia

NAUCZYCIELKA Z POLSKI
Hi! My name is Klaudia Krupa and I’m originally from Poland, however I spent half of my life in beautiful...
Natalya

Natalya

Native speaker z ukrainy
  Przyjechałam do Mikołowa aż z Kijowa, gdzie pracowałam jako nauczycielka matematyki w szkole średniej. Mieszkam w Polsce od ponad...
Malcolm

Malcolm

NATIVE SPEAKER Z KENII
Hi, my name’s Malcolm and I’ve been frequenting the Polish shores for nearly five years. I’m from Kenyan, and without...
Alex

Alex

Native speaker z Anglii
Hi there. The name’s Wood. Alex Wood. And by that, you’ll gather that I’m a Bond fan along with all...
Will

Will

Native speaker z RPA
Hey. Born in South Africa, I’ve been teaching and living in Poland for over 10 years. Always keen to push...

Metodologia nauczycieli

Aby utrzymać zaangażowanie uczniów staram się płynnie przechodzić od uczenia skoncentrowanego na nauczycielu do uczenia skoncentrowanego na uczniu i na odwrót. Zmieniam styl nauczania w zależności od wieku, możliwości i poziomu moich studentów. W ten sposób zachęcam i inspiruję ich do traktowania języka angielskiego jako ważnego narzędzia komunikacj. W mojej klasie jest dużo miejsca na kreatywość, dyskusję i humor:)

Hanna Turner

I’ll like to think that I’m an entertainer, a showman, a lion tamer. If kids enter my classroom expect to be thrilled and have a whip cracked if you fall out of line!

Alex Wood

I’m a stickler for grammar. I live by the grammatical code of language, the rules it follows and the poetry and sound that it makes. If you attend my lessons prepare yourself for some grammar work as well as healthy discussion and banter.

Pete Bowden

It’s all about the fluency; communication, communication, communication. You can spend hours reading grammatical rules, however, that doesn’t necessarily mean you’ll become a supreme orator. Personally, you should soak up a language and place yourself in any position to absorb it, be it: reading a blog, listening to your favourite show or chatting with a native. Just immerse yourself.

Will hughes

native speaker mikołow